OBRUM sp. z o.o. rozpoczyna współpracę z Hyundai

Polski ośrodek-badawczo rozwojowy wraz z koreańską firmą planuje wymieniać się wiedzą, doświadczeniami i rozwiązaniami technologicznymi m.in. w zakresie pojazdów pancernych, symulatorów oraz trenażerów. Marka Hyundai kojarzona jest przede wszystkim z samochodami. Spora część firmy skupia się także na produktach dla sektora wojskowego zarówno na potrzeby koreańskiej armii, jak również na rynki... Czytaj dalej »

Noc Muzeów w wojskowym wydaniu przyciągnęła tłumy

W sobotę katowickie Muzeum Historii Komputerów i Informatyki było drugim najchętniej odwiedzanym miejscem na Śląsku, ze wszystkich organizowanych imprez, z okazji Nocy Muzeów. Stare komputery i konsole, a także najnowocześniejsze symulatory zobaczyło ponad 2 000 osób. Tej nocy można było spotkać nie tylko starsze pokolenie, które młodość spędziło grając na komputerach 8 bitowych, ale całe r... Czytaj dalej »

Nowoczesne symulatory kontra Atari i Apple2, czyli sobotnia noc z OBRUM i Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

Zapraszamy wszystkich do jedynego w Polsce Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Oprócz leciwych pcetów, komputerów Atari, czy Commodore, będzie można zobaczyć jedne z pierwszych produktów Apple'a, a nawet ODRĘ 1305 - najstarszy komputer rodzimej produkcji wśród zbiorów muzeum. Sobotnia noc to nie tylko zwiedzanie, ale przede wszystkim możliwość spróbowania swoich sił w grach strategicz... Czytaj dalej »

III Sympozjum Naukowe: Nowoczesne Technologie w Szkoleniu Wojsk

Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych i Ośrodek Badawczo - Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych „OBRUM” sp. z o.o. mają zaszczyt zaprosić na III Sympozjum Naukowe "Nowoczesne Techniki w Szkoleniu Wojsk Wirtualna rzeczywistość - realne bezpieczeństwo" Odbędzie się ono na terenie WSOWL we Wrocławiu, ul. Czajkowskiego 109, w dniu 11.06.2014 roku, w godzinach 09:00 - 16:00 Po... Czytaj dalej »