Opracowana w OBRUM sp. z o.o. strzelnica wraz z replikami broni, systemem zobrazowania oraz oprogramowaniem jest elementem opracowywanego w OBRUM systemu iRYS, który pozwoli kompleksowo przygotować żołnierzy do prowadzenia ognia jako pojedynczy strzelec, kierowania ogniem oraz współpracy w pododdziale, pracy na broni oraz taktyki w zakresie walki w terenie zurbanizowanym, leśnym jak i zachowania się w sytuacjach zagrożenia atakiem terrorystycznym.

 

Strzelnica wyposażona w repliki broni w pełni odwzorowujące mechanikę działania jej ostrych odpowiedników, nowoczesny system zobrazowania przystosowany do użytkowania gogli noktowizyjnych oraz wysokorozdzielczy silnik zobrazowania gwarantują uzyskanie bardzo dobrych efektów szkoleniowych przy niewielkim nakładzie finansowym.

 

Opracowane rozwiązanie wspiera użycie broni ostrej oraz nadajników laserowych umożliwiających równoczesne strzelanie przez 10 strzelców. Modułowe podejście do projektowania systemu pozwala aplikować poszczególne jego elementy do innych obiektów takich jak istniejące już obiekty typu strzelnice (np. kontenerowe) innych silników symulacyjnych takich jak VBS2 lub wprowadzanie scenariuszy filmowych.