OBRUM sp. z o.o. na Gali Buzdyganów

Buzdygany to coroczna nagroda wręczana ludziom szczególnie zasłużonym dla Wojska Polskiego, żołnierzom i cywilom, którzy swoją pracą przyczyniają się do budowy jakości i pozytywnego wizerunku sił zbrojnych.

Plebiscyt prowadzony jest od 1994 roku. Do tej pory posrebrzaną replikę XVI-wiecznej oznaki godności rotmistrzowskiej otrzymało 206 osób.

9 marca, w Hotelu Mariott w Warszawie, miała miejsce uroczystość wręczenia Buzdyganów za osiągnięcia w 2017 roku.

Nagrodę Buzdygana w tym roku otrzymali:

  • prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes IPN i dyrektor Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, za przywracanie tożsamości bohaterom skazanym na zapomnienie; 
  • gen. broni Andrzej Fałkowski, Polski Przedstawiciel Wojskowy przy Komitetach Wojskowych NATO i Unii Europejskiej w Brukseli, za wygrane bitwy na polu dyplomacji; 
  • ksiądz por. Marek Rycio, kapelan Garnizonu Lidzbark Warmiński, za posługę kapelana, która wymyka się schematom; 
  • „Sikor”, żołnierz Jednostki Wojskowej Komandosów, medyk, dzięki któremu żołnierze na polu walki zyskują poczucie bezpieczeństwa; 
  • kmdr ppor. Michał Dziugan, dowódca ORP „Kormoran”, za wkład w budowę najnowocześniejszego okrętu marynarki wojennej;
  • ppłk Jarosław Wyszecki, komendant Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz, za wprowadzenie nowoczesnych cyfrowych rozwiązań w systemie strzelania na poligonie.
  • Nagrodę Buzdygan Internautów zdobył dr Tomasz Sanak, ratownik medyczny, instruktor i twórca programów szkoleniowych z zakresu medycyny pola walki. 

W hotelowym foyer zorganizowana została ekspozycja prezentująca dorobek firm związanych z polskim przemysłem zbrojeniowym. OBRUM sp. z o.o., na swoim stoisku zaprezentował symulatory wirtualne i proceduralne wdrożone do Sił Zbrojnych RP.

Naszym Gościem był m.in. Prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Pan Jakub Skiba (fot. Łukasz Radwan OBRUM sp. z o.o.)