OBRUM sp. z o.o. na Ćwiczeniu ANAKONDA 16

W dniach od 7 do 17 czerwca, na terenie Polski odbyło się największe przedsięwzięcie szkoleniowe Sił Zbrojnych RP - Ćwiczenie ANAKONDA 16. Wzięli w nim udział przedstawiciele 24 państw sojuszniczych i partnerskich.

Zwieńczeniem tego Wydarzenia był Dzień Dostojnych Gości zorganizowany 16 czerwca, w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

Był on okazją do zademonstrowania wyposażenia żołnierzy państw uczestniczących w Ćwiczeniu oraz oferty polskiego przemysłu dla Sił Zbrojnych.

OBRUM sp. z o.o., w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zaprezentował pierwszy egzemplarz z seryjnej produkcji mostu towarzyszącego na podwoziu samochodowym MS-20 kr. "Daglezja".

Został on przewieziony na naczepach niskopodwoziowych, co pozwoliło na nie eksploatowanie produktu przed przekazaniem Użytkownikowi.  MS-20 był największym produktem na wystawie i wzbudził duże zainteresowanie przedstawicieli zarówno krajowych, jak i zagranicznych Sił Zbrojnych. Wśród odwiedzających byli również reprezentanci jednostek wojskowych, do których mają trafić kolejne seryjne egzemplarze mostu.

Oprócz MS-20, w Pawilonie Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zaprezentowaliśmy aplikację e-learningową oraz symulatory: taktyczny i proceduralny. Zwłaszcza ten ostatni wzbudzał zainteresowanie odwiedzających Pawilon.

Tego dnia wystawę odwiedzili m.in. Minister Obrony - Antoni Macierewicz i Zoran Jolevski - Minister Obrony Macedonii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy i pokazu przeprowadzonego podczas Dnia Dostojnych Gości.